ОГЛАСНА ТАБЛА
СРБИЈА ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Међународна акција појачане контроле саобраћаја у периоду од 9. до 15. марта

У периоду од 9. до 15. марта ове године, у 34 државе чланице организације РОАДПОЛ (европска мрежа саобраћајних полиција) биће спроведена међународна акција појачане контроле саобраћаја, усмерена на откривање прекршаја некоришћења сигурносног појаса и непрописног превожења деце у возилу.

Ова акција има за циљ унапређење безбедности свих учесника у саобраћају и подизање свести о значају коришћења сигурносног појаса, који представља једну од најефикаснијих мера заштите у случају саобраћајне незгоде.

Некоришћење сигурносног појаса и даље представља један од највећих проблема безбедности саобраћаја у Републици Србији, јер на годишњем нивоу, у саобраћајним незгодама, живот изгуби више од 100 особа.

Подсећамо да су током прошле године, припадници саобраћајне полиције санкционисали више од 150.000 возача због некоришћења сигурносног појаса, као и више од 8.000 возача и сувозача, због непрописног превожења деце у возилу.

Министарство унутрашњих послова још једном апелује на све возаче и путнике да доследно користе сигурносни појас на свим седиштима у возилу, као и да децу превозе искључиво у складу са прописима, уз употребу одговарајућих дечијих седишта и сигурносног појаса, наводи се у саопштењу МУП-а.

 

Извор: Глас западне Србије

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

Први дигитализовани 5Г ауто-пут у Србији: Познато када се отвара нова деоница Моравског коридора

Marija

Другу годину заредом Економска школа Ужице домаћин средњој стручној школи из Француске

Ana

Лука Дробњаковић ђак генерације ОШ „Стари град“: У школској 2025/26. години 14 вуковаца

Ana

Конкурс МУП-а за пријем 100 кандидата у ЈЗО траје до 27. јула

Marija

Ухапшено 25 полицајаца и цариника осумњичених за примање мита и злоупотребу положај

Marija

Данило са породицом нашао се у правом паклу: Километарске колоне возила заробиле српске туристе, чекају више од три сата

Ana

Од сутра поново летови из Ниша до Атине, од 17. јуна и до Тивта

Marija

Софија Јевтић понела титулу ђака генерације у ОШ „Душан Јерковић“

Ana

Уручене дипломе најбољим „Андријашима“: Аница Јевтовић ђак генерације

Ana