ОГЛАСНА ТАБЛА
СРБИЈА ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Екипа из Србије освојила четири медаље на информатичкој олимпијади у Букурешту

БЕОГРАД – Четворочлана екипа Србије освојила је две сребрне и две бронзане медаље на Румунском мастеру из информатике одржаном у Букурешту од 26. до 29. новембра, саопштено је јутрос из Друштва математичара Србије.
На олимпијади је учествовало укупно 245 такмичара из 13 земаља.

Сребрне медаље су освојили Стефан Шебез и Петар Бановић, ученици Математичке гимназије у Београду, а бронзане медаље су освојили Филип Репман, ученик Гимназије Вељко Петровић у Сомбору и Димитрије Атанасковић, ученик Гимназије Светозар Марковић у Нишу.

Екипа Србије је одабрана на основу квалификација у организацији Друштва математичара Србије, а подршку је пружило Министарство информисања и телекомуникација. Руковидиоци екипе били су Филип Бојковић и Богдан Петровић са Математичког факултета Универзитета у Београду, додаје се у саопштењу.

Извор: РТВ / Фото: Друштво математичара Србије

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

Академија струковних студија Западна Србија-Одсек Ужице уписује 353 студента на седам студијских програма

Ana

Грчком харају лопови, Срби међу најугроженијима: Кофери нестају из аутомобила у секунди методом „тихог обијања“ (фото)

Ana

До 25. јуна пријаве за упис на Педагошки факултет у Ужицу: Места има за 200 студената

Ana

Усвојене све тачке дневног реда 18. седнице Скупштине града Ужица

Ana

Наслилничка вожња: Возио брзином 203 километара на час на делу мотопута са ограничењем од 100 км/х (видео)

Ana

Гром направио хаос у приградском насељу Обреж код Чачка: Прегорели кућни апарати и интернет рутери, јака олуја покидала древеће

Ana

Срећан крај: Пронађена Кристина из Аранђеловца која је нестала јуче ујутру

Ana

Министарство просвете покренуло нову платформу – све о школама на једном месту

Ana

Данас славимо важан празник: Према обичајима једну ствар никако не бисте смели да радите, а ово старо правило односи се на децу

Ana