
У Вишем јавном тужилаштву у Ужицу подигнута је оптужница против Горана Аврамавића (66) из Ужица, Николе Смиљанића (48) из Ужица и Весне Кричка, за које се сумња да су одговорни својим поступцима за смрт шестогодишњег дечака из Београда.
Дечак се, подсетимо, утопио у базену у једном хотелу на Златибор 1. октобра прошле године, око 21 час. Ова страшна трагедија се догодила, како смо тада писали, када је шестогодишњи дечак отишао да се купа у дечијем базену. У његовој пратњи је била његова бака, која је била на другом крају базена. Када су повике жене чули двојица људи који су били у базену за одрасле, који је одвојен од дечијег базена, они су притрчали и покушали да дете изваде из базена, кога су једва одвојили од дна. Одмах је дошла и хитна помоћ, али, на жалост, могли су само да констатују смрт детета.
У то време на базену нису били спасиоци, а обдукција је потврдила да је смрт дечака наступила услед утапања. Одмах су ухапшени Горан Аврамовић, као одоговорно лице предузећа које вршило одржавање базена, а затим и Никола Смиљанић, који је менаџер хотела, као и Весна Кричка, која је директорка хотела у коме се утопио шестогодишњи дечак. Њима се на терет ставља кривично дело тешко дело против опште сигурности.
Одржано је припремно рочиште, а суђење је заказано у последњој седмици маја, а све троје оптужених су и даље у притвору. Иако су браниоци оптужених улагали жалбе, Апелациони суд их је одбијао. У суду нам је речено да им је притвор од 14. априла ове године продужен на 60 дана, а разлог је због узнемирења јавности.
Крајем марта ове године грађани Чајетине су прикупили преко 3.000 потписа за петицију да се Никола Смиљанић и Горан Аврамовић бране са слободе. Због непрекидног притвора огласила се и Горанова супруга Драгица Аврамовић.
– Горан и Никола су већ осми месец у притвору. Не знам због чега им непрекидно продужавају притвор, зашто их не пусте да се бране са слободе, зашто им не одреде наногице, кућни притвор. Никола има троје мало деце, а Горан има 66 година, а толико тога је учинио доброг. Од Града Ужица је добио захвалницу за дело доброте. У време ковида је многе школе, установе, болнице, јавна предузећа бесплатно дезинфиковао. Радио је на великим пројектима у Србији, учесник је два рата, никада раније осуђиван. Бар нека га пусте да се брани са слободе, а његова кривица нека се утврди на суђењу – рекла је Драгица Аврамовић.
Курир


