ОГЛАСНА ТАБЛА
УЖИЧКЕ ВЕСТИ ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

др Мирсад Ђерлек државни секретар Министарства здравља обишао здравствену станицу у Севојну

У ненајављеној посети здравственој станици у Севојну данас је боравио др Мирсад Ђерлек државни секретар Министарства здравља. Циљ те посете је, како је истакао, утврђивање стања на терену, препознавање евентуалних проблема и подизање квалитета услуга које се пружају пацијентима на још виши ниво. Поред разговора са пацијентима др Ђерлек је обавио и кућну посету, током које је са грађанима Севојна разговарао о њиховом здравственом стању и потребема.

Према речима др Ђерлека посета здравственој станици у Севојну једна је од многобројних које се реализују широм Србије са жељом да се сагледа тренуто стање и све потребе буду део планова за наредни период. Он је најавио да ће председник Србије те планове и велике капиталне пројекте за период 2027-2035. година ускоро представити грађанима и нагласио да држава наставља са улагањима у здравство.

“Наставићемо и са повећењем квалитета здравствене заштите на секундарном и терцијалном нивоу, али ћемо фокус ставити и на примарну здравствену заштиту, домове здравља и здравствене станице. Зато сам данас и дошао у  ненајављену посету, да чујем мишљење пацијаната, јер то је нама најважнији индикатор или референца какав је овде квалитет здравствене заштите, да ли су они задовољни. Изузетно је важно да здравствени радници буду љубазни, јер занте да је врло често лепа реч довољна да болесном човеку олакша пола тегоба. Задовољан сам оним што сам чуо а обиласком простора сам видео да је станица у доста добром стању”, нагласио је др Ђерлек и посебно нагласио значај пројекта покретне амбуланте.

“Хоћемо да кренемо према пацијентима према забаченим и руралним подручјима, јер у селима која су удаљена живи старо становништво које не може доћи до амбуланти и станица, тај пројекат ће учинити да дођемо до њих, покажемо бригу према њиховом здрављу и животима. Трудићемо се да појачамо ресурсе домова здравља, јер што пре откријемо болест што пре ћемо је и излечити. Зато овом пшриликом апелујем на грађане Севојна и Ужица да се одазивају на превентивне и скрининг прегледе, да их обављају редовно, како бисмо на време спречили развој кардиоваскуларних болести и малигнитета од којих имамо највећу смртност. Сва улагања у здравство, иновативне лекове, али и путеве, пруге школе и вртиће неће нам вредети ако не будемо стали на пут негативном природном прираштају”, закључио је др Ђерлек.

Др Александар Лазић директор Здравственог центра Ужице истакао је овом приликом да су разговори са пацијентима веома важни и позвао све кориснике услуга да на званичне телефоне и мејлове здравствених установа у Ужицу упућују своје примедбе и сугестије.

“На тај начин сигурно ћемо доћи до најбољих решења и квалитет наших услуга подићи на још виши ниво. Наши здравствени радници засита се труде и посвећују максимално, али ако постоји проблем ту смо да га заједно решимо”, истакао је др Лазић.

Он је подсетио да је држава у претходном периоду огромна средства уложила у опрему и неопходне процедуре, све са циљем што квалитетнијег лечења пацијената у установама које припадају здравственом центру Ужице.

Град Ужице

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

Летња сезона на Торнику почиње у суботу 27. јуна

Ana

„Чигота“ има национални значај и сви заједно морамо радити на њеној будућности“, поручио премијер Ђуро Мацут

Ana

У току је реконструкција Бањичке улице: У оквиру ЛИД пројекта реконструишу се још четири улице (видео)

Ana

Покренута акција за помоћ породици Ланговић из Бабина

Ana

Величанствене слике из срца Србије: Овако изгледа модерна деоница Моравског коридора која се у петак пушта у саобраћај – пут који ће спојити преко пола милиона људи (фото)

Ana

Академија струковних студија Западна Србија-Одсек Ужице уписује 353 студента на седам студијских програма

Ana

Грчком харају лопови, Срби међу најугроженијима: Кофери нестају из аутомобила у секунди методом „тихог обијања“ (фото)

Ana

До 25. јуна пријаве за упис на Педагошки факултет у Ужицу: Места има за 200 студената

Ana

Усвојене све тачке дневног реда 18. седнице Скупштине града Ужица

Ana