На иницијативу Економске школе Ужице, Рециталом „У име љубави и младости“, ужичке средње школе обележиле су Недељу сећања и солидарности, посвећену невино страдалим ученицима Основне школе „Владислав Рибникар“ из Београда и жртвама из Малог Орашја и Дубоне.
Према речима директорке Економске школе, Гордане Шмакић, циљ овог рецитала јесте сећање и заједништво.

„На овај начин одајемо поштовање свим жртвама из Основне школе „Владислав Рибникар“ из Београда, Малог Орашја и Дубоне. Централна тема рецитала је љубав, која јесте смисао наших живота. Драго нам је што су се у ову нашу иницијативу укључиле и остале ужичке средње школе“, нагласила је директорка Шмакић.
Учесници програма били су рецитатори: Анђела Ивић – Економска школа; Наја Хаџавдић Медицинска школа; Јован Гогић – Ужичка гимназија; Страхиња Бериша и Анђела Радић – Техничка
школа; Петар Јоксовић – Музичка школа; Андријана Ристовић, Рајна Илић и Теодора Јовановић –
Техничка школа ,,Радоје Љубичић“. За музички програм били су задужени: Ученик Медицинске
школе – Андрија Јовановић и ученице Музичке школе – виолинисткиње Сања Панић и Милица
Марјановић, као и пијанисткиња Ивана Весовић, док су водитељи програма били Душан Бацковић
и Ива Чубраковић из Економске школе.

Овај догађај је још једном потврдио да су ужички средњошколци и њихови професори посвећени
изградњи бољег друштва заснованог на емпатији и заједништву.
View this post on Instagram
Град Ужице

