ОГЛАСНА ТАБЛА
СРБИЈА

Снимак хапшења осумњичених у акцији „Армагедон“: Представљали се као девојчице како би намамили малолетнице (Видео)

МУП је објавио снимак хапшења шесторо осумњичених из акције „Армагедон“, који се терете да су преко лажних профила ступали у контакт са малолетницима како би прибављали материјал.

У наставку акције „Армагедон“, спроведене у оквиру Европолове акције сузбијања с**ксуалне експолоатације деце на интернету под називом “Пyтхон”, припадници МУП-а, Управе за технику, Службе за борбу против високотехнолошког криминала, у сарадњи са полицијским управама у Београду, Новом Саду, Зрењанину, Нишу, Смедереву и Бору, по налогу Посебног одељења за борбу против високотехнолошког криминала Вишег јавног тужилаштва у Београду, ухапсили су шест особа, због постојања основа сумње да су извршили кривично дело приказивање, прибављање и поседовање п**рнографског материјала и искоришћавање малолетног лица за п**рнографију.

Ухапшени су К. Б. (1985), држављанин Руске Федерације, Д. В. (1963) из Новог Сада, А. М. (1975) из Зрењанина, Д. Р. (1977) из Алексинца, С. Ф. (1994) из Бора и Н. Т. (1979) из Велике Плане.

Сумња се да су они путем интернета, у дужем временском периоду, преузимали, чували и делили садржаје настале искоришћавањем деце у п**рнографске сврхе, на начин да су преко друштвених мрежа и апликација регистровали лажне профиле представљајући се као девојчице узраста 11 и 12 година како би ступили у контакт са малолетним лицима, од којих су захтевали и прибавили фотографије и видео материјале с**ксуалне садржине на којима се налазе оштећени.

Такође се сумња да је Д .В. користио лажни налог на апликацији “Снапцхат’’, представљајући се као девојчица, док се за Д. Р. сумња да је као члан групе на апликацији “Вибер“, са осталим члановима прибављао и делио материјал настао с**ксуалном експлоатацијом деце.

Полиција је претресом станова и других просторија које осумњичени користе, пронашла рачунаре и рачунарску опрему, у којима су увидом, пронађене фотографије и видео записи настали с**ксуалном експлоатацијом деце од 6 до 14 година.

Осумњиченима К. Б., Д. В., А. М., Д. Р. и С. Ф. одређено је задржавање до 48 часова, након чега ће, уз кривичну пријаву, бити приведени надлежном тужилаштву, док је против Н. Т. поднета кривична пријава у редовном поступку. МУП Републике Србије наводи да ће наставити да улаже максималне напоре у заштити деце од свих облика злоупотребе у дигиталном окружењу.

Мондо

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

За седам дана контроле откривено 1867 возача који су управљали возилом под дејством алкохола и психоактивних супстанци

Ana

Гомила папира, дуго чекање и велики трошкови постају прошлост: У Србију стигла револуционарна дигитална платформа ОцариниМе – ево како функционише

Ana

Родитељима у октобру стиже 65.000 динара: Мацут саопштио још једну важну вест

Ana

Возачи, опрез на овој деоници ауто-пута: Од Уба до Лајковца у зони радова затворена претицајна трака за саобраћај

Ana

Велика промена за превознике: Од јула обавезни паметни тахографи у комбијима

Ana

НБС уводи строга правила: Казне иду и до 12 милиона динара

Ana

Нови детаљи о афери „Звучни топ“, хитно се огласио тужилац: Ово се десило 15. и 16. марта

Ana

Продужена Уредба којом се ограничавају цене деривата нафте

Ana

Ево у каквом је стању пруга о којој је Вучић данас причао: 50 година у њу нико није уложио ни динара, ограда на мосту само што не падне

Ana