Радови на изградњи дечје болнице „Тиршова 2“, према речима надлежних, требало би да буду завршени на лето следеће године.
Министар за јавна улагања Дарко Глишић изјавио је да држава у нову дечју клинику улаже 15 милијарди динара, што је међу највећим улагањима у здравствене објекте.
– Осим ових пет подземних и шест надземних етажа, ово заиста јесте један грандиозан објекат који по самој површини говори о томе, и који ће да буде један од објеката који ће да подигне услове за пружање здравствене заштите, поготово најмлађима, на највиши могући ниво – рекао је Глишић.
Шеф градилишта Милош Новаковић наводи да се доминантно изводе радови на инсталацијама, машинским инсталацијама, попут инсталације ваздушних система, медицинских гасова, грејања и хлађења, фасади, водоводу и канализацији.
– Раде се и завршни занатски радови, попут израде зидних и подних ПВЦ облога, којих претежно има највише по квадратури у објекту. Имамо и молерских радова, керамичарских радова – наводи Новаковић.
Осим тога, у току су радови и на приступној саобраћајници, а болници ће моћи да се приђе од ауто-пута с једне и Делиградске улице с друге стране.
Извођачи кажу да радови теку по плану и да ће када се заврше радови та Нова дечја болница бити модерна зграда са већим собама и савременом опремом.
Директор Универзитетске дечје клинике у Тиршовој Синиша Дучић каже да је зграда прављена по најбољим стандардима добре болнице и да ће смештајни капацитет те, једне од најмодернијих дечјих клиника у овом делу Европе, бити велики.
– Али, оно што је важно је да су те собе прилагођене болесном пацијенту и његовим родитељима. Ту ће деци бити знатно комфорније него што је у другим болницама. Број кревета у собама ће се моћи по потреби повећати или смањити. Углавном су двокреветне собе и свака соба има купатило – каже Дучић.
Извор: 24седам

