Педагошки факултет у Ужицу је у блокади пуна два месеца.
На почетку смо на факултету организовали разне активности помоћу којих смо се, као студенти, повезали и уклопили у једну организовану целину.
Били смо гости и говорници на скуповима околних градова и места који су нас срдачно угостили, као ослободиоце;
На једном од тих скупова, направили смо хуманитарну чајанку на којој смо скупљали новац за три дечија одељења у Ужицу: Неонатологију, Педијатрију и Дечију хирургију, са нашим добрим суграђанима скупили смо 220. 220 динара од којих смо купили разне потрепштине које су тим одељењима биле неопходне, и овом приликом се још једном захваљујемо свим грађанима за хуманост и емпатију. У тренутку донирања тих ствари видели смо да смо на правом месту. Сузе и осмеси те деце су нас навели да осмишљамо и будуће хуманитарне активности.
Донирали смо новчана средства и материјале за школовање деци самохране мајке из Сремске Митровице.
Донирали смо храну ужичким бескућницима.
И знамо да на томе нећемо стати.
И после свега морамо сабрати утиске. Да, уморни смо, тешко нам је, желимо да се ово што пре заврши, али нипошто пре испуњења захтева!
Наш ентузијазам и даље расте, иако смо физички уморни. Наше жеље су исте као на самом почетку и наше задовољство према нашим добрим суграђанима, али и незадовољство слабим слухом одговорних према нашим захтевима је сваким даном све веће.
Ми, будући просветни радници и стручни сарадници, шаљемо јасну поруку целој Србији – Можда смо загризли превелики залогај овим чином, али све то радимо зато што смо гладни правде!
Успећемо заједно и без страха!
Студенти у блокади Педагошког факултета у Ужицу 

