
Недопустиво је и неопростиво да се у овој тешкој ситауцији за све грађане Ужица, у којој се дају надљудски напори да се угаси пожар на депонији Дубоко, појединци служе најгорим могућим методама, да додатно долију уље на ватру и својим поступцима доприносе ширењу панике међу грађанима. Наиме, јуче и данас у току дана у близини мерне станице, наменски постављене да мери квалитет ваздуха у Луновом селу и околини, за сада непознато лице или лица, запалила су пластове сена, вероватно са намером да та станица, очита загађење кога није било. На терен је изашла екипа Комуналне милиције града Ужица, а о истом су обавештени Полицијска управа и надлежно Тужилаштво. Ово није повод за сакупљање политичких поена, дизање буна иорганизацију протеста, ово је ситауција у којој би сви требали да будемо солидарни и уједињени и да свако на свој начин дамо допринос и људима који даноноћно раде на гашењу пожара и стабилизацији ситуације максимално помогнемо. Лажним вестима о експлозијама, мртвим и повредјеним људима, отрованој деци и паљењем сена сигурно нећемо помоћи и доћи до решења. Једино трајно решење је стабилизација и проширење тела депоније уз изградњу постројења за третман биогаса и процедних вода, пројекат за који смо добили подршку вредну 30 милиона евра и за који је јуче ујутру расписан тендер за извођача радова. Настављамо са свим напорима да се пожар што пре угаси, како бисмо могли да кренемо у дугорочно решавање, још једог наслеђеног, вишедеценијског проблема.
Градоначелница града Ужица др Јелена раковић Радивојевић


