ОГЛАСНА ТАБЛА
УЖИЧКЕ ВЕСТИ ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Седам деценија постојања и рада ужичке организације слепих и слабовидих

У присуству председника Савеза слепих Србије Милана Тошића, представника Министарста за рад запошљавање борачка и социјална питања, града Ужица, општина Чајетина и Ариље, као и представника Међуопштинских организација слепих из Шапца, Београда, Крагујевца, Пријепоља и Бајине Баште, Међуопштинска организација Савеза слепих Ужице обележила је 70 година рада и постојања.

Значајан јубилеј ужичкој организацији слепих и слабовидих у име града Ужица честитао је Рајко Радосављевић заменик градонаечелнице Ужица, истакавши да је град поносан на сарадњу и све заједнички реализоване пројекте и акције.

“Србија без баријера и Ужице без баријера, јесте наш циљ. И није то само слоган који изговарамо, јер бројним мерама и активностима трудимо се да баријере и препреке рушимо и градимо друштво једнаких могућности за све. Много тога смо урадили у претходном периоду како у погледу инфраструктуре тако и наших планских и стартешких докумената са жељом да унапређујемо услове за живот свих особа са инвалидитетом. И много посла је још пред нама. Међутим, верујем да ћемо као и до сада у сарадњи са свима вама, успети да савладамо све препреке и изазове”, истакао је Радосављевић.

Милан Стошић председник Савеза слепих Србије нагласио је да овим јубилејом ужичка организација заправо обележава постигнуте резулазтте у протеклих 70 година.

“Овај јубилеј је повод да кажемо да су резултати које Савез са своје 84 организације постиже и нашу организације на нивоу републике позиционира високо као једну од водећих у Инвалидском покрету Србије. Све што радимо има за циљ да положај особа са инвалидитетом са друштвених маргина помери ка средишту активног и стваралачког живота, а да имамо више оваквих организација као што је ужичка сигурно би било лакше и брже. Верујем у нашу снагу, енергију, упорност, али и разумевање чланова удружења. Љубав, хуманост и солидарност су најкреативније комуникације међу људима”, нагласио је Стошић.

У име ужичке организације присутнима се обратила и захвалила Драгана Дучић, председница МО Савеза слепих и Ужице. Према њеним речима ништа не би било могуће без огромне подршке и разумевања локалне самоуправе, ресорног министарства, установа културе, градских организација и свих удружења особа са инвалидитетом. Она је посебну захвалност упутила Медицинској школи Ужице, чији се наставници и ученици радо одазивају на све акције и активности удружења.

Овом приликом заслужнима за допринос и подршку у раду додељене су захвалнице, а присутни су имали прилику да погледају филм о седам деценија постојања и деловања ужичке организације слепих.

Град Ужице

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

Летња сезона на Торнику почиње у суботу 27. јуна

Ana

„Чигота“ има национални значај и сви заједно морамо радити на њеној будућности“, поручио премијер Ђуро Мацут

Ana

У току је реконструкција Бањичке улице: У оквиру ЛИД пројекта реконструишу се још четири улице (видео)

Ana

Покренута акција за помоћ породици Ланговић из Бабина

Ana

Величанствене слике из срца Србије: Овако изгледа модерна деоница Моравског коридора која се у петак пушта у саобраћај – пут који ће спојити преко пола милиона људи (фото)

Ana

Академија струковних студија Западна Србија-Одсек Ужице уписује 353 студента на седам студијских програма

Ana

Грчком харају лопови, Срби међу најугроженијима: Кофери нестају из аутомобила у секунди методом „тихог обијања“ (фото)

Ana

До 25. јуна пријаве за упис на Педагошки факултет у Ужицу: Места има за 200 студената

Ana

Усвојене све тачке дневног реда 18. седнице Скупштине града Ужица

Ana