Да љубав према држави не познаје ни тропске температуре, напор ни жуљеве на ногама на најбољи начин на свом личном примеру показао је градоначелник Крагујевца, Никола Дашић, који већ трећи дан пешачи до Београда како би стигао на велики наордни скуп заказан за суботу 27. јун. Кренуо је из свог родног села Добрача.
– Пешачим за своју породицу, за своје село, свој град, своју земљу, а баш због свих њих пешачим да дам подршку свом председнику Александру Вучићу“, поручује Никола Дашић одговарајући на питање зашто се одлучио на овако радикалан и физички захтеван корак и зашто заправо пешачи.
Након успешно савладане прве деонице од Добраче до Тополе, градоначелник Крагујевца Никола Дашић, у пратњи шесторочланог тима у којем је и једна дама, наставио је свој несвакидашњи пешачки подвиг. Другог дана овог марша подршке, група прешла је нове километре ка Младеновцу, показујући спремност да личним примером и озбиљним физичким напором стане иза својих уверења. Потом су надставили даље ка свом циљу, без обзира на уморне ноге и велике жуљеве.
Дашић истиче да га посебно радују реакције људи на терену. Додатну снагу крагујевачком градоначелнику и његовим сапутницима пружа снажна подршка мештана шумадијских села кроз која пролазе, али и бројне позитивне реакције и поруке охрабрења које стижу путем друштвених мрежа.
Рина

