ОГЛАСНА ТАБЛА
ПРАВОСЛАВЉЕ ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Снагом духа од Рудог до Острога

Из Рудог је јутрос 26 ходочасника кренуло на пут до манастира Острог, поводом 12. маја, празника посвећеног Светом Василију Острошком.

Након молебана у Храму Светих апостола Петра и Павла, на пут испуњен молитвом, вером и подвигом испратио их је начелник општине Рудо Драгољуб Богдановић, пожелевши им срећан и благословен пут. Том приликом истакао је да су овакви подвизи најсветлији пример како се промовише општина Рудо, негујући истинске хришћанске вредности.

Ходочасници ће наредних дана пешачити око 50 километара дневно.

Долазак пред Острог очекује се 11. маја у вечерњим часовима, када ће се поклонити моштима овог великог светитеља.

 

Фото: Инстаграм/информативни центар Рудо
Фото: Инстаграм/информативни центар Рудо
Фото: Инстаграм/информативни центар Рудо
Фото: Инстаграм/информативни центар Рудо

Извор: Огласна Табла

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

Новости сазнају: Златановић приведен на информативни разговор у полицију због учешћа у фабриковању афере „звучни топ“

Ana

Музика ноћи у Градском културном центру: Још једно сјајно акустично вече

Ana

Ужичка деца и ове године бесплатно на базен на Градској плажи

Ana

Грчка и Кина победници Светског школског првенства у кошарци

Ana

Данас славимо свеца за ког се верује да ослобађа мука и болести: Његове мошти су чудотворне, а требало би изговорити ову молитву

Ana

МУП Упозорава на нову СМС фишинг превару: Лажне поруке у име РФЗО-а циљају крађу података

Ana

Отварање изложбе „Утопија уметничке колоније Ечка у друштву дистопије“ у Градској галерији Ужице

Ana

За пројекат КЗМ „Парламентарно“ граду Ужицу 2,3 милиона динара од Министарства туризма и омладине

Ana

Очекујемо пет еура по килограму како берба буде одмицала: Малинар Добривоје није згрожен ценом црвеног злата – ево шта поручује

Ana