На ходочашће у манастир Острог кренула је и група од 150 девојака и момака Ансамбла националних игара „Јован Дучић“ и њихових пријатеља.
Након литургије и благослова, кренули су на пут, а вођи пута и председнику АНИ „Јован Дучић“ Небојши Ратковићу је ово 23. одлазак, а 13. пут иде са ансамблом.
Међу ходочасницима је и Татјана Мицевска из Куманова која 32 године живи у Лондону. Она је иначе парохијанка оца Горана Спаића.
„Инспирисана сам групама из Требиња и Билеће које годинама иду на ходочашће под Острог. Дошла сам да инспиришем Србе из Куманова да крену на своје ходочашће Светом Василију, а исто тако и Србе из Лондона да се организују и да се прикључе овим групама. Била сам доста пута, али ово је први пут да идем пешке. Прошле године сам била за славу и видела сам колико људи долази. Зачудила сам се коју моћ има Свети Василије јер кад сам се приближила кивоту имала сам осећај као да причам са живим човеком“, прича нам своје искуство Мицевска.

Јутрос су аутобусом из Ужица стигле Јелена Савић и Милена Грујичић и одмах кренуле на ходочашће до Острога.
Милена је неколико пута била у манастиру, али први пут ће бити за празник посвећен светитељу, а Јелена ће први пут посетити светињу.
„Једно од главних правила када се посећује светиња јесте да сваки верник треба да приступа чистог срца у молитви, у нади, вери. Прелеп је осећај кренути на ходочашће према тако великој светињи и са оволиким бројем људи. Част ми је и задовољство што ћу се на овакав начин поклонити Светом Василију“, рекла је Савићева.

Извор/фото: Требиње ливе

