ОГЛАСНА ТАБЛА
СРБИЈА ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Први пут уведен уџбеник на српском знаковном језику

Председница Владе Србије Ана Брнабић, која је присуствовала обележавању Међународне недеље глувих и промоцији дигиталних алата за учење српског знаковног језика, изјавила је да је први пут у историји код нас уведен уџбеник на српском знаковном језику.

Премијерка Брнабић је истакла и да је постигнут договор да се од следеће школске године уведу још два – за математику и за свет око нас за први разред основне школе. 

„Данас је за мене историјски дан, дан када обележавамо да смо први пут у историји увели уџбенике на знаковном српском језику. То је само почетак“, рекла је Брнабићева у Дечјем културном центру. 

Најавила је да ће се сервисне информације на знаковном језику увести и на железничкој станици Прокоп од 20. октобра, када буде отворена.

Извор: Тањуг

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

Која биљка се бере вече уочи Видовдана? Верује се да лечи!

Ana

Навала већ првог дана: Скоро 8.000 возила прошло Моравским коридором први дан

Ana

На Скијалишту Торник отворена летња сезона, цене непромењене

Ana

Према подацима МУП-а на скупу Србија наша поридица присуствовало око 207 000 грађана

Ana

Уједињена Србија: Вучић послао снажне поруке народу на великом скупу у Београду: До коначне победе (видео)

Ana

Највећа икада српска застава! (фото, видео)

Ana

Сјајна атмосфера на улицама Београда уочи званичног почетка скупа (фото, видео)

Ana

Просечна плата у Моравичком округу око 900 еура: У Лучанима убедљиво највиша, а у Ивањици најнижа зарада

Ana

Обустављен ЕЕС систем: Путници остали у шоку на Евзонију

Ana