Министарство унутрашњих послова обавестило је јавност да је данас, у Београду, на платоу испред Дома Народне Скупштине Републике Србије на пријављеном јавном окупљању у организацији ‘’Покрета за народ државу’’, присуствовало око 207 000 грађана.
Такође на јавном окупљању присуствовало је и око 2 600 мотоциклиста – бајкера.
Министарство посебно истиче да је наведено јавно окупљање било уредно пријављено надлежним органима од стране организатора, што је омогућило полицији да унапред планира и спроведе све мере безбедности.
-Јавно окупљање је протекло мирно, без инцидената, што представља још један доказ да превентивне мере и професионалан рад полиције, у сарадњи са грађанима, дају најбоље резултате, додаје се у саопштењу МУП-а.
-У циљу припреме да јавно окупљање прође у најбољем реду и без нарушавања јавног реда и мира, полиција је предузела низ превентивних мера и на основу безбедносне процене планирала је мере из своје надлежности.
Министарство унутрашњих послова ће, као и до сада, у складу са законом обезбеђивати сва јавна окупљања, штитећи право грађана на мирно окупљање и обезбеђујући безбедност свих учесника и јавни ред и мир, закључује МУП.
Огласна табла

