ОГЛАСНА ТАБЛА
УЖИЧКЕ ВЕСТИ ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Педагошки факултет у Ужицу је у блокади пуна два месеца

Педагошки факултет у Ужицу је у блокади пуна два месеца.

За то време смо урадили многе ствари на које смо поносни.

На почетку смо на факултету организовали разне активности помоћу којих смо се, као студенти, повезали и уклопили у једну организовану целину.

Касније смо, око нашег факултета, окупљали људе који су уз нас осетили дух слободе и јединства, који је нашем малом граду био неопходан.

Били смо гости и говорници на скуповима околних градова и места који су нас срдачно угостили, као ослободиоце;

Заједно са Академијом струковних студија Западна Србије, ужичким средњошколцима и просветним радницима организовали смо једне од најмасовнијих протеста које је Ужице икада видело.

На једном од тих скупова, направили смо хуманитарну чајанку на којој смо скупљали новац за три дечија одељења у Ужицу: Неонатологију, Педијатрију и Дечију хирургију, са нашим добрим суграђанима скупили смо 220. 220 динара од којих смо купили разне потрепштине које су тим одељењима биле неопходне, и овом приликом се још једном захваљујемо свим грађанима за хуманост и емпатију. У тренутку донирања тих ствари видели смо да смо на правом месту. Сузе и осмеси те деце су нас навели да осмишљамо и будуће хуманитарне активности.

Донирали смо новчана средства и материјале за школовање деци самохране мајке из Сремске Митровице.

Донирали смо храну ужичким бескућницима.

И знамо да на томе нећемо стати.

Неколико наших студената је пешачило до Крагујевца и са собом су вратили, осим жуљева и повреда, прелепе успомене и још јачи ентузијазам него пре пешачења. Морамо нагласити да су на том походу учествовале четири девојке на које смо посебно поносни.
У уторак крећемо за Ниш, маршрута тог пешачења је знатно тежа од претходне, али нас неће обесхрабрити јер имамо потребу да представимо наш град и факултет у најбољем светлу и на југу наше вољене државе. Опет ћемо напоменути да у овом подухвату, између осталих, сада учествују 4 девојке, од којих су неке ишле и до Крагујевца.

И после свега морамо сабрати утиске. Да, уморни смо, тешко нам је, желимо да се ово што пре заврши, али нипошто пре испуњења захтева!

Наш ентузијазам и даље расте, иако смо физички уморни. Наше жеље су исте као на самом почетку и наше задовољство према нашим добрим суграђанима, али и незадовољство слабим слухом одговорних према нашим захтевима је сваким даном све веће.

Ми, будући просветни радници и стручни сарадници, шаљемо јасну поруку целој Србији – Можда смо загризли превелики залогај овим чином, али све то радимо зато што смо гладни правде!

Успећемо заједно и без страха!

Студенти у блокади Педагошког факултета у Ужицу

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

„Чигота“ има национални значај и сви заједно морамо радити на њеној будућности“, поручио премијер Ђуро Мацут

Ana

У току је реконструкција Бањичке улице: У оквиру ЛИД пројекта реконструишу се још четири улице (видео)

Ana

Покренута акција за помоћ породици Ланговић из Бабина

Ana

Величанствене слике из срца Србије: Овако изгледа модерна деоница Моравског коридора која се у петак пушта у саобраћај – пут који ће спојити преко пола милиона људи (фото)

Ana

Академија струковних студија Западна Србија-Одсек Ужице уписује 353 студента на седам студијских програма

Ana

Грчком харају лопови, Срби међу најугроженијима: Кофери нестају из аутомобила у секунди методом „тихог обијања“ (фото)

Ana

До 25. јуна пријаве за упис на Педагошки факултет у Ужицу: Места има за 200 студената

Ana

Усвојене све тачке дневног реда 18. седнице Скупштине града Ужица

Ana

Наслилничка вожња: Возио брзином 203 километара на час на делу мотопута са ограничењем од 100 км/х (видео)

Ana