Председник Владе Србије Ђуро Мацут посетио је Специјалну болницу „Чигота“ на Златибору и разговарао са руководством установе и локалних самоуправа о начинима за што скорију санацију дела установе који је горео у пожару пре две године и будућности овог надалеко познатог центра.

Према речима директора „Чиготе“ Александра Симића, на састанку је договерно да се уложе максимални напори како би се даље развијао центар који се бави превенцијом и лечењем болести штитасте жлезде, метаболизма, разним онколошким обољењима и гојазношћу код деце и одраслих.
Премијер Владе Републике Србије Ђуро Мацут нагласио је да је „Чигота“ која постоји преко 60 година историјски и здравствени центар по значају и улози коју има у лечењу болести метаболизма.
„Били су пре две године погођени пожаром који је нанео доста велику штету и самим тим смањио могућности лечења пациејната али и правовременог доласка на контроле и мислим да је ово био и последњи тренутак да покушамо да се уједнимо да ову институцију очувамо, да смогнемо снаге и средстава да санирамо установу и помогнемо у њеном развоју у будућности“, рекао је премијер.

Он је подсетио да „Чигота“ има и шири значај јер је рефернетна установа и за подручје Републике Српске и Федерације БиХ, Црне Горе, северне Македоније али и шире.
„Ово је један регионални центар који мора да остане у оквиру здравственог система Србије и да се унапреди у неким елементима здравственог рехабилитационог дела, али и здравственог туризма. Зато се надам ћемо у наредном периоду сви заједно наћи начин и санирати насталу штету како би установа радила у пуном капацитету. Такође, морамо мислити и о будућности. Ја лично мислим да је она негде у варијанти јавно-приватног партнерства, што сам и разговарао са министарком Месаровић недавно у Београду. Да се направи један модел како би овакви центри, који су и врло захтевни и у смислу и одржавања и финансирања, били самоодрживи“, навео је Мацут.
Огласна табла

