
О кључним темама из области јавног информисања, значају транспарентног и ефикасног спровођења конкурса за суфинансирање производње медијских садржаја и унапређењу комуникације између медија и локалне самоуправе, говорило се током састанка градоначелнице Ужица др Јелене Раковић Радивојевић и њених сарадника са министром информисања и телекомуникација Дејаном Ристићем. Након састанка са представницима локалне самоуправе министар се састао и са представницима ужичких медија, који су изнели своје предлоге за унапређење области јавног информисања.

Како је истакао министар Ристић, састанци са представницима локалних самоуправа широм Србије наставак су континуираног дијалога покренутог у мају прошле године са циљем унапређења медијског окружења у Србији, кроз блиску сарадњу са локалним самоуправама, медијима и свим релевантним актерима у области јавног информисања.
Градоначелница Ужица др Јелена Раковић Радивојевић изразила је задовољство због посете министра и прилике да се у директној комуникацији размотри тренутна ситуација и учине неопходни кораци ка стварању још бољих услова за медије и веома важну област јавног информисања.

У наредним данима биће расписан овогодишњи Конкурс за суфинансирање производње медијских садржаја, за шта је буџетом града Ужица за 2025. годину опредељен износ од 19 милиона динара.
Град Ужице


