ОГЛАСНА ТАБЛА
СРБИЈА ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Васиљевић: У Врбасу и Бачкој Паланци повређено више од 70 особа, окупљања са намером сукоба

У Врбасу и Бачкој Паланци синоћ је дошло до инцидента током протеста дела грађана испред просторија Српске напредне странке и присталица те странке. Кордон полиције раздвајао је две групе грађана и том приликом само у Врбасу је повређено 16 полицајаца и више од 50 грађана, рекао је за РТС директор полиције Драган Васиљевић.

Синоћ је у Врбасу и Бачкој Паланци дошла до ненајављеног окупљања грађана који су ишли ка просторијама СНС-а са намером да се сукобе са страначким присталицама, рекао је директор полиције Драган Васиљевић.

„Полиција је имала најаве о окупљањима, али смо мислили да ће она проћи без сукоба. Окупљени су се упутили ка просторијама СНС-а испред којих се окупило и више стотина страначких присталица. Мора јасно да се каже да нису присталице СНС-а ишли негде да некога нападају, већ су били испред прсторија своје странке. Суштина је да су се и у Врбасу и у Бачкој Паланци окупили грађани са очигледном намером да се сукобе са присталицама СНС-а“, рекао је у разговору за РТС директор полиције.

У Врбасу повређено 16 полицајаца
Према речима Васиљевића само у Врбасу је провређено 16 полицајаца, а у здравствене установе јавило и 52 грађана.

„Резултат је да имамо 70 повређених. Полиција је у току ноћи и јутра привела више лица, ситуација у Врбасу се тек јутрос смирила када је око 6 сати дошло до разилажења. Било је окупљања и у Крагујевцу, Нишу, Београду. Ми нисмо штитили једну групу, већ смо штитили јавни ред и мир, нисмо дозволили сукоб грађана“, истиче Васиљевић.

Упитан да ли је било примене силе од стране полиције Васиљевић каже да је полиција само потискивала и раздвајала две групе.

„Било је потискивања симпатизера СНС-а и оних који су дошли да нападају симпатизере СНС-а. Било је покушаја напада и у Београду у Његошевој улици. Морате да знате да је тешко наћи меру и обезбедити да не дође до сукоба у урбаним срединама. Притом имате и најављене догађаје које су за полицију безбедносно значајне, од утакмица до долазака страних званичника“, објашњава Васиљевић.

Полиција неће дозволити сукобе и нападе на било кога
Директор полиције каже да имају огроман број ненајављених скупова, без организатора и да полиција нема са ким да разговара.

„Полиција позива грађане да поштују јавни ред и мир, да се не сукобљавају и не траже кривца у неком другом. Морају се поштовати закони ове земље, и полиција неће дозволити сукобе и нападе на било кога“, рекао је у разговору за РТС директор полиције Драган Васиљевић.

РТС

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

Чули су се само зверски крици! Трактор прешао преко бебе у Гроцкој!

Ana

Преживео отмицу и шверцере, а сада војним авионом стигао у Србију: Феникс је српски орао крсташ, а његова прича иако је птица је заиста – филмска (фото)

Ana

Аларм за српске воћаре: Тропске врућине прете да униште род, стручњаци упозоравају на велике последице

Marija

Трагичан крај потраге! После две недеље пронађено тело несталог Владимира Смиљанића

Marija

Дринска регата у Љубовији од 9. до 12. јула

Marija

У Тиршову 2 стиже 15 милијарди динара! Откривено када се отвара најмодернија дечја болница у региону

Marija

Улице и возила под водом: Јако олујно невреме погодило Краљево, потоп на више локација

Marija

Заборавите на обичне камере, стиже нешто много језивије: Нови систем вас неће пратити само преко таблица, већ и телефона, сата, чак и чипова

Marija

Ухапшен бивши заменик начелника УКП: Осумњичен да је утицао на уклањање доказа након пуцњаве у ресторану

Ana