Четврта по реду Летња школа роботике и програмирања биће релаизована у периоду од средине јула до краја августа у зависности од броја полазника. Сутра ће на профилима на друштвеним мрежама и сајту ГКЦ-а бити постављени линкови за пријаве и отворени до 1. јула. Школа је и ове године бесплатна за све заинтересоване учеснике.
Према речима Филипа Баралића директора ГКЦ-а, ово је један од програма за децу на који је установа веома поносна.
„Увек влада велико интересовање, прошле године имали смо више од 80 полазника. Летња школа роботике је прилика да деца науче основне ствари, али и да они који су је већ похађали наставе да се унапређују до Ц++ нивоа који еј данас најзаступљенији. На располагању ће им бити најновија генрација М-Бот робота, микро битови, босон сетови, ардуино сетови, 3Д штампачи, дрон“, истиче Баралић.
Он каже и да се настављају улагања у овај програм, који ће имати посебно место и у дечијем културном центру, чији почетак градње се ускоро очекује.
„Ми ћемо аплицирати код Министарства просвете да добијемо статус центра за таленте, јер резулати ових радионица огледају се и кроз бројне успехе ученика на републиким такмичењима“, рекао је Баралић.

