ОГЛАСНА ТАБЛА
СРБИЈА ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Од данас домови здравља у целој Србији раде у три смене

Министарство здравља донело је одлуку о увођењу 24-часовног рада у домовима здравља на територији целе Србије од понедељка 17. новембра, са циљем да се повећа доступност здравствене заштите грађанима и обезбеди ефикасније функционисање здравственог система.

Како се наводи у саопштењу, министар здравља Златибор Лончар рекао је да се продужењем радног времена домова здравља грађанима омогућава да до основне медицинске помоћи дођу у свако доба дана и ноћи, без потребе да се обраћају ургентним центрима за стања која нису хитна.

„На тај начин растеретиће се секундарни и терцијарни ниво здравствене заштите, а пацијенти ће брже и ефикасније добијати потребну помоћ“, навео је Лончар.

Додао је да су анализе показале да се велики број пацијената у ургентним центрима јавља са тегобама које се могу адекватно збринути у домовима здравља.

„Увођењем 24-часовног рада желимо да грађанима обезбедимо сигурност и поверење да помоћ могу добити у сваком тренутку, а да истовремено лекарима у болницама омогућимо да се посвете најтежим и животно угроженим случајевима“, рекао је Лончар.

Домови здравља који од данас уводе ноћно дежурство
Ово су домови здравља који од понедељка, 17. новембра, уводе ноћно дежурство:

Дом здравља Вождовац
Дом здравља Врачар
Дом здравља Звездара
Дом здравља Земун
Дом здравља Нови Београд
Дом здравља Палилула
Дом здравља Раковица
Дом здравља Савски венац
Дом здравља Стари град
Дом здравља Чукарица
Дом здравља Крагујевац
Дом здравља Ниш
Дом здравља Сурчин
Дом здравља Нови Сад
Сви остали домови здравља већ имају организована 24-часовна дежурства кроз хитне службе.

У саопштењу се истиче да је Министарство здравља обезбедило све неопходне услове за спровођење ове мере – од кадровских појачања и организације дежурстава, до техничке и логистичке подршке.

„Наш циљ је да здравствена заштита буде доступна сваком грађанину Србије, у свако доба дана и ноћи, у сигурном окружењу и уз стручну подршку здравствених радника. Ово је важан корак ка стварању савременог и ефикасног здравственог система који пружа сигурност грађанима и боље услове за рад здравственим професионалцима“, рекао је Златибор Лончар.

РТС

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

Због асфалтирања Бањичка улица биће затворена за саобраћај у петак 26. јуна од 5 до 12 часова

Ana

Објављен распоред такмичења за 61. МОСИ у Бајиној Башти

Ana

Вучић сутра на отварању: Деоница Адрани–Прељина званично се пушта у саобраћај!

Ana

Ова саобраћајница биће потпуно затворена у недељу: Изводе се радови на путу Ариље – Прилике, возачи опрез

Ana

Ухапшен осумњичени за недозвољену трговину: Пронађено 2,5 тона меса без доказа о пореклу

Ana

Важан дан за српску војску: На Видовдан приказ нових и модернизованих средстава на аеродрому Батајница

Ana

Скупштина усвојила Закон о пресађивању органа: Ево како ће нова правила утицати на пацијенте

Ana

„Као што смо и обећали“ Мали: Настављамо са програмом подршке младима у куповини прве некретнине (фото)

Ana

Огласила се Амбасада Србије у Венецуели: Нема повређених српских држављана у земљотресима

Ana