ОГЛАСНА ТАБЛА
СРБИЈА ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Пад надстрешнице у Новом Саду: Годишњица и одавање почасти за 16 жртава

У Новом Саду и градовима широм земље, као и у иностранству у организацији дијаспоре, грађани данас обележавају годишњицу трагичног пада надстрешнице у којем је 16 људи изгубило живот.

Главно окупљање је у Новом саду, где ће се грађани прво сакупити на 16 локација па кренути ка Железничкој станици.

Планира се да тамо буду у 11.30 сати, како би одали пошту погинулима у 11.52, што је тачно време када је надстрешница пала пре годину дана.

Уочи овог скупа, хиљаде грађана пристигло је у Нови Сад из различитих делова земље претходних дана. Неки су пешачили данима, попут Новопазараца.

Власт у Србији је у петак послеподне прогласила 1. новембар даном жалости.

У паду надстрешнице 16 људи је погинуло а једна особа је тешко повређена. Несрећа која се десила на тек реконструисаној Железничкој станици изазвала је талас масовних протеста и блокаде факултета и школа, које предводи директно демократски организован студентски покрет.

Нова економија

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

Због асфалтирања Бањичка улица биће затворена за саобраћај у петак 26. јуна од 5 до 12 часова

Ana

Објављен распоред такмичења за 61. МОСИ у Бајиној Башти

Ana

Вучић сутра на отварању: Деоница Адрани–Прељина званично се пушта у саобраћај!

Ana

Ова саобраћајница биће потпуно затворена у недељу: Изводе се радови на путу Ариље – Прилике, возачи опрез

Ana

Ухапшен осумњичени за недозвољену трговину: Пронађено 2,5 тона меса без доказа о пореклу

Ana

Важан дан за српску војску: На Видовдан приказ нових и модернизованих средстава на аеродрому Батајница

Ana

Скупштина усвојила Закон о пресађивању органа: Ево како ће нова правила утицати на пацијенте

Ana

„Као што смо и обећали“ Мали: Настављамо са програмом подршке младима у куповини прве некретнине (фото)

Ana

Огласила се Амбасада Србије у Венецуели: Нема повређених српских држављана у земљотресима

Ana