Зграду Техничке школе “Радоје Љубичић“ у Ужицу пројектовао је наш чувени архитекта и академик Михајло Митровић, водећи рачуна и о естетици прочеља и пролаза између ове и ОШ “Душан Јерковић“ и вртића “Невен“. Међутим уместо урбанистички уређеног и функционалног простора, годинама наслоњени на саму зграду, стоје два напуштена, распала контејнерска објекта, ишарана графитима, полупаних прозора, а сам пролаз сада постаје и још једно дивље паркириалиште угрожавајући децу.

Па питамо надлежне до када и хоће ли неко реаговати и уклонити објекте који нису у функцији, којима ту није место, који руже простор и забранити паркирање и пролаз аутомобилима између две школе и вртића, као и на читавом простору Трга Светог Саве, јединствене урбанистичке целине, која је била пешачка зона и у склопу које су и Црква Светог Ђорђа, Педагошки факултет, Техничке школе “Радоје Марић“, “Радоје Љубичић“, Саобраћајна школа, ОШ “Душан Јерковић“ и вртић “Невен“, као и низ дечијих игралишта. Уместо клупа и уређених озеленелих школских дворишта, све је бетонирано, деца су окружена аутомобилима или у покрету или паркираним, ужину једу на хаубама, поред распалих и напуштених контејнерских објекта, а испред ОШ “Душан Јерковић“ још увек, ево већ трећу годину, два дрвета расту засађена у каце, јер зелене површине више нема.
И то је укратко и слика овог града под СНС-ом у целини и порука која се шаље деци, ђацима и младима, родитељима и грађанима, да уређен простор не постоји, већ само један комплетни суноврат и дивљаштво и да је то нормално, да не може боље…а коме се не свиђа, како то поручи Ана Брнабић, тадашња премијерка “нека иде“… Само неће моћи “мало је ово и наш град“ и нећемо дозволити да га претворити у касабу, без реда и закона, да уништите и обесмислите све до краја.
Александар Веселиновић
Председник ГрО ССП Ужице

