Штрајк запослених у предузећу Железничка инфраструктура Црне Горе завршен је након што су добили гаранције да ће им бити повећане плате
Сви возови на територији Црне Горе од среде ујутро поново саобраћају после петодневног штрајка, потврдио је представник запослених у предузећу Железничка инфраструктура Црне Горе Андреј Калуђеровић, наводећи да су радници добили гаранције за повећање зарада, што је био разлог обуставе рада.
„Добили смо гаранције за наше зараде. Повећање плата ће бити неких 300 евра као што смо и најављивали, тако да ће зарада износити око 1.000 до 1.200 евра“, рекао је Калуђеровић за РТЦГ.
Калуђеровић је навео да су добијене гаранције да ће повећање бити у најкраћем законском року.
„Решили смо све ово у корист запослених, а надам се и у корист менаџмента“, поручио је он.
Калуђеровић се извинио путницима који су претрпели штету због обуставе железничког саобраћаја.
Железничка инфраструктура Црне Горе 23. августа обавестила је јавност да до даљњег неће бити железничког саобраћаја због штрајка дела запослених у том предузећу.
Истог дана, предузеће Србијавоз објавило је да ће зато бити измењена организација возова ка Бару тако што ће црногорско железничко предузеће организовати алтернативни аутобуски саобраћај за путнике из Србије, док се до даљег у ноћне возове неће прикључивати вагони за превоз аутомобила.
Извор: Време.цом

