Ужички хватач змија Арсеније Хаџи Басур претходна два дана имао је доста посла. Када му је стигао позив из хале „Велики парк“ ни сам није очекивао шта ће затећи.
– Испред врата Спортског савеза, чије су просторије у спортској хали Велики парк, затекао сам два смука у парењу. Биле су то две испреплетане одрасле јединке – каже Арсеније.
Ухватио их је голим рукама, ставио у канту и однео у природу.
И јуче је ужички хватач змија имао интервенцију и то у продавници.
– Звали су ме из продавнице у којој се продају слаткиши. Нашао сам смука, био је омањи. Можда воли слаткише – каже Арсеније у шали.
Он још додаје да очекује још позива, јер ово је време када су змије врло активне и упозорава да их не треба дирати, већ само заобићи и обавестити надлежне или њега позвати.
Курир


