На реци Дрини одржано је првенство Србије у спусту за све категорије, као и друго коло Купа Србије за млађе категорије, у организацији Кајак-кану удружења „Тара Дрина“.
На такмичењу је учествовало око 100 кајакаша из девет клубова широм Србије. Пионири и кадети веслали су деоницу од излетишта Рача до Кућице на Дрини, док су јуниори и сениори снаге одмерили на стази од Раче до ресторана „Одмор на Дрини“ у Црвици.
Најбрже време дана остварила је Софија Миливојевић из Кајак клуба „Дрина“, која је била најуспешнија међу свим такмичарима.
У екипном пласману код јуниора прво место освојио је Кајак клуб „Дрина“, док је друго место припало клубу „Савска оаза“, који предводи селектор репрезентације Србије, Бајинобаштанин Сретен Биљић, а за њега веслају и кајакаши „Врбаса“ из Бања Луке.
У конкуренцији сениора најуспешнија је била „Савска оаза“, друго место освојио је краљевачки „Бук“, а треће место припало је домаћину, Кајак-кану удружењу „Тара Дрина“.
Поред такмичарског дела програма, на Дрини је дан раније одржан и Меморијални спуст посвећен прерано преминулом бајинобаштанском кајакашу Раду Веизовићу. У спусту је учествовало седам клубова, као и бројни ветерани и љубитељи кајакаштва, који су на овај начин одали почаст свом спортском пријатељу и саборцу.

