Општина Прибој наставља дугогодишњу праксу подршке најмлађима, па ће и овог лета више од 300 деце боравити у општинском одмаралишту у Сутомору потпуно бесплатно.
Право на бесплатно летовање имају најбољи ученици прибојских основних и средњих школа, носиоци Вукове дипломе, ђаци генерације, ученици награђивани на такмичењима, деца корисници социјалних давања, као и особе са инвалидитетом.
Одлуку о организовању бесплатног летовања недавно је донело Општинско веће, а уговор о реализацији програма потписали су председник општине Лазар Рвовић и директор Установе за физичку културу „Спортски центар Прибој“ Александар Мандић, која управља прибојским одмаралиштем у Сутомору.
Поред бриге о најуспешнијим ученицима и социјално угроженим категоријама становништва, Прибој наставља и традицију подршке Србима на Косову и Метохији. Тако ће и ове године део летњег распуста на црногорском приморју провести и деца из Прилужја, највеће српске енклаве у централном делу Косова и Метохије.
Тим поводом у Грачаници је 19. јуна одржан састанак представника Општине Прибој и делегације Привременог органа општине Вучитрн са седиштем у Прилужју, на којем су договорени детаљи боравка педесеторо деце школског узраста из ове општине у прибојском одмаралишту током августа.

На овај начин малишани из Прилужја добиће прилику да део распуста проведу на мору, дружећи се са вршњацима и уживајући у садржајима које пружа одмаралиште у Сутомору.
Поред бесплатних аранжмана, током јула и августа биће организоване и комерцијалне смене по повољним ценама за све заинтересоване грађане.
Пријаве за летовање у прибојском одмаралишту у Сутомору отворене су до 1. јула, а очекује се да и овог лета капацитети буду у потпуности попуњени.
ПП Медиа

