
Током поподневних сати на магистралном путу Златибор – Ужице дошло је до потпуног колапса у саобраћају. Услед великих гужви формиране су километарске колоне, а возачи сатима чекају како би наставили пут.
– Ово је хаос, нико не може да мрдне. Колона је буквално од центра Златибора до улаза у Ужице. Немамо појма колико дуго ћемо још чекати, сада је почео да пада и снег – каже за РИНУ један од возача из колоне.
Иако снег за сада само провејава на Златибору и још увек није изазвао додатне проблеме, из надлежних служби поручују да су путеви тренутно чисти и да су екипе на терену спремне да реагују уколико се временски услови погоршају.
Из предузећа Путеви Ужице апелују на све возаче да прилагоде брзину и начин вожње условима на путу, као и да не крећу на пут без адекватне зимске опреме, с обзиром на најављене ниске температуре и могућност снежних падавина.
Велике гужве у саобраћају последица су и чињенице да је Златибор током новогодишњих празника био најпосећенија планина у региону. Према првим проценама, у ноћи дочека Нове године и репризе, на овој планини боравило је око 100.000 људи, док су сви смештајни капацитети били попуњени.
Огроман број туриста, у комбинацији са повратком са празника, довео је до застоја на најфреквентнијим саобраћајницама, па се возачима саветује стрпљење и опрез током путовања.
Златиборске вести/Б92.нет


