Министар информисања и телекомуникација Републике Србије Борис Братина боравио је данас у радној посети општини Пријепоље, где је са председником општине Драгом Попадићем разговарао о унапређењу сарадње и реализацији важних развојних пројеката.
Током састанка посебна пажња посвећена је изградњи широкопојасне телекомуникационе инфраструктуре у руралним подручјима. Како је истакнуто, радови на територији општине Пријепоље биће завршени средином 2027. године, чиме ће бројна домаћинства у сеоским срединама добити приступ брзом и поузданом интернету.

Овај пројекат представља значајан корак ка равномерном регионалном развоју, али и унапређењу квалитета живота грађана, посебно у удаљеним и мање развијеним срединама.
Министар Братина је током боравка у Пријепољу разговарао и са представницима локалних медија, који су га упознали са стањем у медијском сектору, као и са изазовима са којима се суочавају у свакодневном раду.
Он је том приликом нагласио да ће Министарство информисања и телекомуникација наставити да пружа подршку развоју локалних медија, као и пројектима који доприносе дигитализацији и равномерном развоју свих делова Србије.
ПП Медиа

