Нова деоница Моравског коридора, од петље Адрани код Краљева до петље Прељина код Чачка, биће свечано пуштена у саобраћај данас у 17.00 часова.
Свечаности ће присуствовати председник Републике Србије Александар Вучић, чиме се обележава завршетак још једног кључног дела првог дигиталног ауто-пута у Србији.
Ова поддеоница Сектора 3, дуга 28,71 километар, директно спаја Краљево са ауто-путем „Милош Велики“ у Прељини. Тиме се драстично скраћује време путовања између два велика привредна центра и омогућава бржи и безбеднији саобраћај за више од пола милиона грађана централне Србије.
Председник Вучић је недавно изразио огромно задовољство и понос поводом завршетка ових радова. Председник је истакао колико је овај пројекат био незамислив у прошлости:
– Нико у Србији није ни помислио да ћемо имати аутопут до Краљева. Радујем се отварању и изузетно сам срећан што спајамо Чачак и Краљево, јер то мења све за људе у овом крају, доноси инвеститоре и нову будућност – рекао је председник Вучић.
Први дигитални ауто-пут у пуном профилу
Према информацијама из предузећа „Коридори Србије“, саобраћај ће се на новоотвореној деоници од данас одвијати у пуном профилу ауто-пута (са по две коловозне и једном зауставном траком у оба смера), пројектованом за брзине до 130 км/х.
Завршетком овог дела Моравског коридора (ауто-пут А5), Србија убрзано корача ка спајању Коридора 10 и Коридора 11, што трајно мења економску и инфраструктурну мапу целе државе.

