ОГЛАСНА ТАБЛА
ПОЖЕГА ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Клизиште у Пожеги угрожава 50 домаћинстава

Пожега – Министар унутрашње и спољне трговине Томислав Момировић данас је, током обиласка клизишта у Улици Бана Милутина у Пожеги, које је наново покренуто усред последњих

 поплава и обећао помоћ Владе угроженим домаћинствима.

„Видим да је ово жива улица, млади људи, доста деце, а Пожега има јаку привреду и развој и ми морамо да помогнемо да се ово клизиште санира. Причаћу са председницом Владе и министром финансија како не би у будућности дошло до заиста трагичних последица“, рекао је Момировић, док је са сарадницима и представнцима општине Пожега обилазио клизиште које угрожава 50 домаћинстава.

Он је навео да је прелепо видети младе људе који своју будућност виде у малом месту, а да с друге стране, постоји ситуација да 15 аутомобила и 100 људи блокира најпрометнију саобраћајницу у овом тренутку у Србији.

„Имате ту ситуацију с једне стране, а с друге стране 500 храбрих људи који живе овде и који имају реалан проблем који само Влада може да им реши, једноставно онда ваша дужност постаје већа, зато смо ми овде. Људи који покушавају да паралишу земљу нека раде свој посао, ми то нећемо дозволити, а ми ћемо помоћи овим и људима широм земље који имају проблема због поплава да се што пре врате у своју рутину“, навео је Момировић.

Он је казао и да је доста привредних субјеката страдало у поплавама, а нису били осигурани, те апеловао на власнике да се више информишу о осигурању и да се осигуравају.

„Влада не може да помогне свима, можемо да помогнемо људима који имају проблема са примарном инфрастуктуром да добију квалитетне услове живота“, закључио је Момировић.

Председник општине Пожега Ђорђе Никитовић навео је клизиште у Улици Бана Милутина највећи инфраструктурни проблем у Пожеги, те да је општина урадила пројекат санције који кошта висе од 100 милиона динара.

„Свака киша изазива померање тла и може доћи до озбиљних проблема, јер овде живи око 500 људи, планирамо овде да изградимо дечије игралиште, али нас у свему кочи овај велики проблем. Држава је увек имала разумевања за проблеме које општина није могла сама да реши, надам се да ће и овај проблем бити решен уз помоћ држава“, рекао је Никитовић.

Министар Момировић је уручио картицу са 15.000 литара горива коју ће општина користити највише у санацији штете коју је општина претпела у поплавама.

Огласна табла

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

Музика ноћи у Градском културном центру: Још једно сјајно акустично вече

Ana

Ужичка деца и ове године бесплатно на базен на Градској плажи

Ana

Грчка и Кина победници Светског школског првенства у кошарци

Ana

МУП Упозорава на нову СМС фишинг превару: Лажне поруке у име РФЗО-а циљају крађу података

Ana

Отварање изложбе „Утопија уметничке колоније Ечка у друштву дистопије“ у Градској галерији Ужице

Ana

За пројекат КЗМ „Парламентарно“ граду Ужицу 2,3 милиона динара од Министарства туризма и омладине

Ana

Очекујемо пет еура по килограму како берба буде одмицала: Малинар Добривоје није згрожен ценом црвеног злата – ево шта поручује

Ana

Кренуле пријаве за бесплатну летњу школу роботике

Ana

Најлепше вести стижу из ужичког породилишта

Ana