У суботу 14. марта у Младеновцу, одржано је Школско Првенство Србије у каратеу, на које се пласирало по 4 такмичара из региона Војводине , Београда и центалне Србије. Такмичари Карате клуба „Ужице“ представљали су своје школе и успели да освоје једну медаљу.
Најуспешнији је био Сергеј Курћубић у катама код I и II разреда средњих школа, представљајући „Ваздухопловну академију“ из Београда,који после три убедљиве победе , у финалу победио сам себе, изгубивши од такмичара из Новог Сада и тако заузео друго место. Сара Маслаћ I и II разред ОШ „Стари град“ је у првом колу поражена од првакиње категорије. У борбама Федор Босиљчић ОШ“Краљ Петар II“ је био пети, пошто је изгубио у борби за треће место. Тијана Антонијевић „Краљ Петар II“ и Василије Радојевић „Стари град“ су после једне победе, заустављени у четвртфиналу.
sledeći članak

