ОГЛАСНА ТАБЛА
УЖИЧКЕ ВЕСТИ ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Настављају се улагања у ужичко здравство, поручио министар здравља др Златибор Лончар

Током обиласка здравствених установа на подручју града Ужица у којима су у суботу органозовани превентивни прегледи,министар здравља др Златибор Лончар, разговарао је са пацијентима са жељом да чује шта се још може урадити како би квалитет услуга био подигнут на јо виши ниво. Министар је говорио и о улагањима у Здравствени центар и Општу болницу Ужице, где ће поред већ уложених значајних средстава у орему бити уложена огромна средства у реконструкцију.

 

Према речима министра Лончара од пацијената је чуо да су задовољни организацијом превентивних прегледа, али да су им теже доступни прегледи који се односе на кардиологију.

“То је нешто што ћемо делом решити већ наредне недеље организацијом кардиолошких превентивних прегледа. Такође видећемо шта се дешава у болници у Ужицу и због чега се дуго чека на такву врсту прегледа. Потрудићемо се да направимо критеријуме по којима неће морати такву врсту прегледа да обављају код приватних лекара. Организоваћемо за две недеље у здравственим установама и превентивне прегледе, током који ће се радити узимање крви за анализу хормона, који су такође скупи када се раде приватно”, поручио је Лончар.

Он је говорио и о улагањима у Здравствени центар Ужице.

“Много смо уложили у ужичку болницу и тек ће се улагати, завршене су процедуре које се односе на добијање неопходних дозвола, након чега се улази у фазу тендерске документације, избора извођача радова а након тога и са радовима. Важно је да грађани знају да ужичка болница коначно има апарат за разбијање камена, да је готово пола милиона евра уложено у неурохирургију, да имају Центар за вантелесну оплодњу, стигла је опрема за ортопедију како би се смањивале листе чекања, као и опрема за скидање катаракте. То значи да нећете морати више да за операцију кука, колена или катаракте да идете у друга места и остајете тамо, сада нећете морати ни за неурохирушке интервениције да идете. Радимо, боримо се, договорили смо се за многе ствари које ћемо да набавимо, а то је оно што имамо проблем на нивоу целе Србије, недостају нам санитетска возила, респиратори за транспорт пацијената. Људи треба да знају да смо ту да разговарамо, идемо буквално од установе до установе да чујемо и видимо шта још  можемо да урадимо, да им олакшамо да дођу до лекара и преконтролишу своје здравље”, нагласио је Лончар.

Према речима др Александра Лазића директора ЗЦ Ужице долазак министра и свих представника Министарства здравља веома је значајно за све.

“То је министарство које је у претходном периоду уложило напоре и значајна средства да побољша стање опреме и функционалност у целом ужичком крају, на територији Здравственог центра Ужице. Министар је у свом излагању рекао која опрема је стигла у протеклом периоду и плашим се да није успео све да наброји, али оно што је сигурно јесте да се ослушкују потребе пацијената, наспрам чега се води и политика улагања. Ужичко здравство стоји на располагању свим својим пацијентима и оно што наглашавам у сваком свом излагању то је да радо прихватамо похвалу, али да нам много више значе примедбе које ће нам рећи шта је оно што је потребно урадити и променити”, рекао је др Лазић.

Извор: Град Ужице

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

Летња сезона на Торнику почиње у суботу 27. јуна

Ana

„Чигота“ има национални значај и сви заједно морамо радити на њеној будућности“, поручио премијер Ђуро Мацут

Ana

У току је реконструкција Бањичке улице: У оквиру ЛИД пројекта реконструишу се још четири улице (видео)

Ana

Покренута акција за помоћ породици Ланговић из Бабина

Ana

Величанствене слике из срца Србије: Овако изгледа модерна деоница Моравског коридора која се у петак пушта у саобраћај – пут који ће спојити преко пола милиона људи (фото)

Ana

Академија струковних студија Западна Србија-Одсек Ужице уписује 353 студента на седам студијских програма

Ana

Грчком харају лопови, Срби међу најугроженијима: Кофери нестају из аутомобила у секунди методом „тихог обијања“ (фото)

Ana

До 25. јуна пријаве за упис на Педагошки факултет у Ужицу: Места има за 200 студената

Ana

Усвојене све тачке дневног реда 18. седнице Скупштине града Ужица

Ana