ОГЛАСНА ТАБЛА
УЖИЧКЕ ВЕСТИ ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Обука за ученика едукатора о енергетској ефикасности

Град Ужице и  пројекат Америчке агенције за међународни развој (УСАИД) “Боља енергија” и  успешно су организовали радионицу за преко двадесет ужичких средњошколаца. Обука је одржана у Градском културном центру Ужице, са циљем подизања свести о значају енергетске ефикасности код младих.

Тим пројекта ‘Боља енергија” већ трећу годину за редом успешно организује серију едукативних радионица за ученике осмих разреда, са циљем подизања свести деце о важности и значају енергетске ефикасности и обновљивих извора енергије. Ове године, поред ученика основних школа организује се и серија радионица за ученике четвртих разреда средњих школа, а друга по реду таква радионица одржана је у Ужицу,где је присуствовало преко 20 ученика завршних разреда који су овим путем постали будући едукатори на тему енергетске ефикасности.

Ратко Трмчић члан Градског већа за образобање истакао је да овај циклус радионица представља наставак веома успешне сардње града Ужица и пројекта „Боља енергија“.

“Још 20 ученика стећи ће неопходна знања о значају нергетске ефикасности и обновљивих извора енергије, која ће касније преносити својим вршњацима, али и чановима својих породица. Јачањем капацитета младих подижемо свест целокупне друштвене зајднице о овој важној теми”, нагласио је Трмчић.

Сања Толо, кординаторка УСАИД-овог пројекта “Боља енергија” за едукацију младих изјавила је да је циљ радионица да се ојачају капацитети младих, који ће након обуке бити у могућности да своја сазнања о овој значајној теми пренесу на своје вршњаке, родитеље и ширу заједницу, а сами постану едукатори и шире информације о овој битној теми.

“Велика ми је част и задовољство што смо данас у граду Ужицу и што одржавамо другу по реду радионицу за будуће едукаторе о енергетској ефикасности, који ће затим наставити рада са децом и младима, са циљем подизања свести о важности и значању енергетске ефикасности и обновљивих извора енергије”.

Свака школа је делегирала по два ученика из једног одељења четвртог разреда који су прошли једнодневну едукацију, током које су обучени о значају, могућностима и користима спровођења мера енергетске ефикасности и обновљивих извора енергије у стамбеним зградама и породичним кућама. Програм је конципиран да на начин да партнери градови/општине делегирају ученике средњих школа који ће постати будући едукатори.

УСАИД-ов пројекат „Боља енергија“ већ трећу годину заредом настоји да својим активностима не само едукује грађане, већ и да кроз реализацију пилот пројеката успостави моделе унапређења енергетске ефикасности у Србији. У оквиру ових активности, у партнерству са локалним самоуправама, као и грађанима интензивно се ради на успостављању и усвајању механизама финансирања енергетске ефикасности, као и едукацији омладине и грађана о овој битној теми.

Град Ужице

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

Ужичани кренули пут Београда: Снажна подршка председнику Александру Вучићу (фото,видео)

Ana

Уживо: Реке људи стижу у Београд: Данас завршавају путовање и прикључују се великом скупу подршке председнику Вучићу (фото/видео)

Ana

Невероватне слике са најударније границе: Сабласно празно на Евзонију и Прешеву – ево када је Радомир кренуо из Грчке ка Србији

Ana

Вожња је фантазија, брже и безбедније стижемо: Драган међу првима пробао Моравски коридор – велике гужве већ од јутрос на укључењима (фото)

Ana

Биоскоп под звездама, Ноћ метеора и Етно Вибе фестивал: Лето на Голд гондоли (фото)

Ana

ПИО фонд објавио распоред: Ево кад леже јунска пензија

Ana

Тачно у 9 часова: Деоница Моравског коридора од Прељине до Адрана отвора се за саобраћај

Ana

Програм и сатница великог скупа у Београду: Богат дечији програм, роботи и наступ највећих српских звезда

Ana

Сунчано и веома топло: Промена времена од среде 1. јула

Ana