ОГЛАСНА ТАБЛА
ЗЛАТИБОРСКЕ ВЕСТИ ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Развојни планови Златибора у жижи интересовања

Под слоганом „Инвест ин Златибор” најпосећенија планина Србије представила се на 45. међународном сајму туризма у Београду, одржаном од 22. до 25. овог месеца. С разлогом је тај мото одабран јер су се, уз промоцију туристичке понуде, у средишту нашли златиборски развојни планови и вредне инвестиције.

На највећој туристичкој манифестацији југоисточне Европе Златибор је први пут имао свој посебан штанд (до сада се с околним општинама представљао у оквиру ТО регије Западна Србија), и то на централном месту у Хали 4. Сајамску промоцију „златне планине” (са интерактивним макетама, дигиталним брошурама, промо-филмовима, понудом водећих хотела и апартманских комплекса) видело је мноштво посетилаца. Овај штанд је на отварању сајма посетио и председник Србије Александар Вучић, коме су представљени капитални пројекти општине Чајетина. „Државни врх Србије упознао се са пројектом будућег Спортског парка, који се гради на падинама Златибора, али и са другим инвестицијама од велике важности за развој општине. Председник Вучић посебно је био заинтересован за пројекат изградње новог крака гондоле до Прибојске Бање, за чију реализацију је општина Чајетина недавно добила подршку државе и ресорног министарства”, саопштено је из Туристичке организације „Златибор”.

Следећег дана на златиборском штанду био је министар туризма и омладине Хусеин Мемић, кога је председник општине Чајетина Милан Стаматовић са сарадницима, упознао са новим инвестиција и развојним плановима: пројектом Спортског парка, новом трасом гондоле од Торника до Прибојске Бање, уређењем врха Торника, као и „Златним градом” код Рибничког језера, што су подухвати чијом реализацијом Златибор улази у нову еру развоја туризма.

– Посебно интересовање посетилаца сајма и медија привукла је интерактивна макета Спортског парка. Захваљујући природним карактеристикама и благотворној клими, Златибор је препознат као идеална дестинација за развој спортског туризма (велики број домаћих и иностраних екипа сваке године овде долази на припреме), па је важан корак ка томе да постане „српска Анталија” управо изградња овог комплекса са двадесетак спортских терена и бројним пратећим садржајима – изјавио је за наш лист директор ТО „Златибор” Владимир Живановић.

На овогодишњем београдском сајму туризма златиборску понуду представило је 20 излагача: од увек популарне и иновативне „Голд гондоле”, преко Музеја „Старо село” из Сирогојна и тематског парка „Ел пасо сити”, до великог броја хотелијера, међу којима је и новоотворени овдашњи хотел са пет звездица „Bor by Karisma”.

Извор: Политика

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

Због асфалтирања Бањичка улица биће затворена за саобраћај у петак 26. јуна од 5 до 12 часова

Ana

Објављен распоред такмичења за 61. МОСИ у Бајиној Башти

Ana

Вучић сутра на отварању: Деоница Адрани–Прељина званично се пушта у саобраћај!

Ana

Ова саобраћајница биће потпуно затворена у недељу: Изводе се радови на путу Ариље – Прилике, возачи опрез

Ana

Ухапшен осумњичени за недозвољену трговину: Пронађено 2,5 тона меса без доказа о пореклу

Ana

Важан дан за српску војску: На Видовдан приказ нових и модернизованих средстава на аеродрому Батајница

Ana

Скупштина усвојила Закон о пресађивању органа: Ево како ће нова правила утицати на пацијенте

Ana

Изводе се радови у тунелу Муњино брдo: Возачима се саветује опрез

Ana

До 16. јула у Градској галерији отворена изложба „Утопија уметничке колоније Ечка у друштву дистопије”

Ana