ОГЛАСНА ТАБЛА
УЖИЧКЕ ВЕСТИ ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Саопштење за јавност Групе Грађана Да (НЕ) Дишемо Дубоко

Одборници Скупштине Града Ужица да се изјасне јавно у вези са наставком рада депоније „Дубоко“

Ужице, 23, септембар – Тражимо да се на седници Скупштине града Ужица, заказаној за 26. септембар, одборници јавно, својим именом и презименом изјасне да ли су за то да се планови у вези са депоновамњем отпада у РЦУО „Дубоко“ наставе.

На седници Скупштине града Ужица, као 11. тачка дневног реда, предвиђено је усвајање измене плана пословања ЈКП Дубоко за 2024. годину у ком се види јасна намера Града и тог предузећа да се пријем отпада из свих општина оснивача настави упркос што депонија нема ни дозволе ни технолошке услове за пријем, третман и одлагање као и да се настави са пројектом изградње нове депоније, поред постојеће, са намером да се у следећих 20 година депонује нових

2.000.000м 3 отпада.

Овакво игнорисање чињеничног стања, на депонији која то већ одавно није, је опасно и води у нову еколошку катастрофу која прети да угрози већ угрожену животну средину, здравље и живот грађана!

Група грађана Да (НЕ) Дишемо Дубоко тражи да нелегално одлагање отпада престане, да и Ужице нађе решење за одлагање свог отпада на нову санитарну локацију, да се сви планови проширења обуставе и да се пређе на план затварања и рекултивације депоније.

Посећамо, да је „Да (НЕ) Дишемо Дубоко“ 1. јула, када је конституисана Скупштина града Ужуца, предала градског власти петицију са више од 3.000 потписа Ужичана са захтевом да се депонија „Дубоко“ затвори. Градоначелница Ужица Јелена Раковић Радивојевић је тада за медије изјавила : „Брига о људима и о здрављу наших суграђана је наша визија будућности и приортет над приоритетима. Борићемо се за њих, слушаћемо њихове сугестије и уважавати примедбе“. Градска власт је, пак одлучила да ову петицију игнорише и преко председника Скупштине града Ужица поручила да петиција није по закону и уставу. Можда петиција није по уставу, али је валидан и искрен захтев Ужичана да се са тровањем града
престане!
Чује ли сада, након скоро три месеца, своје суграђане градоначелницА? Слуша ли сугестије и законске примедбе на које указују тамо где државни органи потказују? Јесу ли су јој и након свих предочених неправилности у раду ЈКП Дубоко, а пре свега због бриге за сопствено здравље и здравље најмилијих, брига о људима и даље приоритети над приоритетима?
Позивамо градоначелницу, уједно и докторку, да буде доследна својим речима и да

се бори за своје грађане и њихово здравље.

Тражимо од одборника Скупштине Града Ужица да се изјасне јавно, својим именом и презименом, да ли су за то да се планови у вези са депоновања отпада наставе!

Тражимо да не игноришу вољу грађана Ужица који су им дали мандат да у њихово име одлучују. Тражимо да ураде свој посао и почну да раде у интересу грађана Ужица, да гласају према својој савести, а не према страначким наређењима. Ово није гласање о буџету ово је референдум о будућности града!

Слободно питајте Ужичане, оне који су вас довели на ове позиције. Они су већ рекли да неће депонију која им стоји над главом и ради о глави, ту на пар километара од центра града.

Слободно још једном питајте своје суграђане, ако још увек нисте схватили да и ви у
овом граду живите.
Да (НЕ) Дишемо Дубоко

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

До 16. јула у Градској галерији отворена изложба „Утопија уметничке колоније Ечка у друштву дистопије”

Ana

Андреј Веланац први пут се бори пред својим суграђанима: ММА спектакл са хуманитарним карактером

Ana

Ни мањег села ни већег сабора

Ana

Део Улице Крсте Смиљанића сутра без струје од 8 до 15 часова

Ana

Возачи, опрез на граници: На Батровцима камиони чекају чак пет сати, ево где су још задржавања

Ana

Купујете на Темуу, Шејну и Алиекспресу? Стижу нови намети, ево колико ће вас коштати свака поруџбина!

Ana

Највећа гужва за ове факултете у Београду: На једно место конкурише и по три кандидата

Ana

Михаило Јакшић други на Првенству централне Србије: Поставио лични рекорд

Ana

Претежно сунчано и топлије: Највиша температура 35 степени

Ana