
Традиционално, поводом Дана града, бебама рођеним 9. октобра Град Ужице дарује златник са посветом. Тим поводом, Рајко Радосављевић заменик градоначелнице Ужица уручио је златник Бранки Зарић мами маленог Михајла рођеног у ужичком породилишту 9. октобра.

“Ово је већ традиционална активност којој се увек изнова радујемо. Реч је о пријему за маме беба рођених на Дан града Ужица 9. октобра. Некада их је више, некада мање, а данас је са нама Михајло Зарић четврто дете у породици Бранке и Дејана Зарића. Њима желим да уживају у својој великој породици и да је чувају као највеће благо, јер то заиста јесте. Ми као град трудимо се и наставићемо да радимо на стварању још бољих услова за живот и одрастање деце. Желимо да их буде више и зато поред мера које реализује држава имамо и наше мере наравно у складу са буџетским могућностима. Ту су накнаде за све новорорђене бебе, аутоседишта, новчана давања за незапослене породиље, мајке са троје и више деце и бесплатан боравак у ужичким вртићима за треће и свако наредно дете. Знамо да то није довољно, али смо сигурни да родитељима много значи сваки вид подршке”, истакао је Радосављевић.
У знaк пaжњe и трajнe успoмeнe, Михајло је добио злaтник сa пoсвeтoм, кao симбoл дoбрoдoшлице и жeљe дa рaстe зajeднo сa нашим грaдoм.
Град Ужице


