ОГЛАСНА ТАБЛА
СРБИЈА

Кампања Агенције за безбедност саобраћаја „На путу до нуле са нула промила“

Агенција за безбедност саобраћаја покренула је кампању под слоганом „На путу до нуле са нула промила“, са циљем да се укаже на опасности које вожња под дејством алкохола носи и подигне свест свих учесника у саобраћају о значају одговорног понашања.

Кампања је усмерена на све старосне категорије, а посебан акценат стављен је на младе возаче, који због недостатка искуства, склоности ка доказивању и ризичном понашању, представљају једну од најугроженијих категорија у саобраћају.

Подаци показују да је од почетка године у саобраћајним незгодама на путевима Републике Србије страдало 132 лица, док свако четврто погинуло лице припада популацији младих од 15 до 30 година старости, саопштила је Агенција за безбедност саобраћаја.

Посебан акценат овогодишње кампање биће стављен на разговор са младима и подсећање да ниједна чаша алкохола није безазлена када седамо за волан.
У оквиру кампање представници Агенције посетиће 20 локалних самоуправа и у сарадњи са угоститељским објектима, непосредно разговарати са грађанима и младима о последицама вожње под дејством алкохола, законским одредбама, казненим мерама и ризицима које овакво понашање носи.

Посетиоци ће бити у прилици да испробају „пијане наочаре“, које симулирају стање под дејством алкохола, као и „рефлексни симулатор“ који показује колико алкохол успорава реакције и негативно утиче на способност управљања возилом.

Према истраживањима Агенције за безбедност саобраћаја из 2025. године, готово сваки 190. возач управља возилом под утицајем алкохола.
Највећи број саобраћајних незгода у којима је алкохол утицајни фактор догађа се викендом, посебно у вечерњим и ноћним сатима.

Агенција за безбедност саобраћаја апелује на све грађане да не седају за волан под дејством алкохола, али ни у возило са возачем који је конзумирао алкохол.
Кампања „На путу до нуле са нула промила“ реализује се у оквиру заједничког циља, а то је визија нула погинулих у саобраћају на путевима Републике Србије.
Истовремено, кампања има за циљ изградњу културе одговорне вожње и јасног става да алкохол и вожња никада не смеју ићи заједно, односно да се возилом не управља након конзумирања алкохола, чак ни након једне чашице.

Извор: Танјуг

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

Чули су се само зверски крици! Трактор прешао преко бебе у Гроцкој!

Ana

Преживео отмицу и шверцере, а сада војним авионом стигао у Србију: Феникс је српски орао крсташ, а његова прича иако је птица је заиста – филмска (фото)

Ana

Аларм за српске воћаре: Тропске врућине прете да униште род, стручњаци упозоравају на велике последице

Marija

Трагичан крај потраге! После две недеље пронађено тело несталог Владимира Смиљанића

Marija

Дринска регата у Љубовији од 9. до 12. јула

Marija

У Тиршову 2 стиже 15 милијарди динара! Откривено када се отвара најмодернија дечја болница у региону

Marija

Улице и возила под водом: Јако олујно невреме погодило Краљево, потоп на више локација

Marija

Заборавите на обичне камере, стиже нешто много језивије: Нови систем вас неће пратити само преко таблица, већ и телефона, сата, чак и чипова

Marija

Ухапшен бивши заменик начелника УКП: Осумњичен да је утицао на уклањање доказа након пуцњаве у ресторану

Ana