ОГЛАСНА ТАБЛА
СРБИЈА

Кампања Агенције за безбедност саобраћаја „На путу до нуле са нула промила“

Агенција за безбедност саобраћаја покренула је кампању под слоганом „На путу до нуле са нула промила“, са циљем да се укаже на опасности које вожња под дејством алкохола носи и подигне свест свих учесника у саобраћају о значају одговорног понашања.

Кампања је усмерена на све старосне категорије, а посебан акценат стављен је на младе возаче, који због недостатка искуства, склоности ка доказивању и ризичном понашању, представљају једну од најугроженијих категорија у саобраћају.

Подаци показују да је од почетка године у саобраћајним незгодама на путевима Републике Србије страдало 132 лица, док свако четврто погинуло лице припада популацији младих од 15 до 30 година старости, саопштила је Агенција за безбедност саобраћаја.

Посебан акценат овогодишње кампање биће стављен на разговор са младима и подсећање да ниједна чаша алкохола није безазлена када седамо за волан.
У оквиру кампање представници Агенције посетиће 20 локалних самоуправа и у сарадњи са угоститељским објектима, непосредно разговарати са грађанима и младима о последицама вожње под дејством алкохола, законским одредбама, казненим мерама и ризицима које овакво понашање носи.

Посетиоци ће бити у прилици да испробају „пијане наочаре“, које симулирају стање под дејством алкохола, као и „рефлексни симулатор“ који показује колико алкохол успорава реакције и негативно утиче на способност управљања возилом.

Према истраживањима Агенције за безбедност саобраћаја из 2025. године, готово сваки 190. возач управља возилом под утицајем алкохола.
Највећи број саобраћајних незгода у којима је алкохол утицајни фактор догађа се викендом, посебно у вечерњим и ноћним сатима.

Агенција за безбедност саобраћаја апелује на све грађане да не седају за волан под дејством алкохола, али ни у возило са возачем који је конзумирао алкохол.
Кампања „На путу до нуле са нула промила“ реализује се у оквиру заједничког циља, а то је визија нула погинулих у саобраћају на путевима Републике Србије.
Истовремено, кампања има за циљ изградњу културе одговорне вожње и јасног става да алкохол и вожња никада не смеју ићи заједно, односно да се возилом не управља након конзумирања алкохола, чак ни након једне чашице.

Извор: Танјуг

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

Колико новца можете да добијете кроз породичну пензију? Све зависи од овог услова

Marija

Страшна трегедија код Крушевца: Два дечака се утопила у Великој Морави

Ana

Након санације хаварије на систему „Рзав“: Вода поново безбедна за пиће

Marija

Утопила се девојчица у Великој Морави код Велике Плане

Marija

Црна статистика од којих хвата језа: На путевима у Новом Пазару за четири месеца пет особа погинуло у саобраћајним незгодама

Marija

Ако планирате летовање у Црној Гори, ово су плаже са најчистијим морем

Marija

Од Чачка до Грчке лагано ауто-путем: Град на Морави добија и другу саобраћајну везу са Моравским коридором, радови убачени у пету брзину

Marija

Држављанин Србије са супругом погинуо у Аустрији: Аутомобил налетео на теретни воз, њихова ћерка једина преживела

Ana

Возачи на мукама од раног јутра! На граници вишесатна чекања за теретњаке

Marija