ОГЛАСНА ТАБЛА
СРБИЈА ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Од данас обавезне зимске гуме на возилима у Србији

Од данас, 1. новембра, на снази је законска обавеза коришћења зимских гума на моторним возилима у Србији. Ова обавеза важи све до 1. априла наредне године, уколико на коловозу има снега, леда или поледице.

Према Закону о безбедности саобраћаја, сва возила морају имати зимске гуме на свим точковима са минималном дубином шара од најмање 4 милиметра. Уколико возач поседује летње гуме, а на путу се појаве зимски услови, ризикује новчану казну у износу од 10.000 до 20.000 динара.

Такође, на планинским путевима, посебно ка Златибору, Тари и Златару, препоручује се и обавезно ношење ланаца за снег у пртљажнику.

Стручњаци апелују на возаче да благовремено прилагоде услове вожње временским приликама и да провере техничку исправност возила, јер зимске гуме значајно повећавају безбедност у саобраћају, смањују ризик од проклизавања и скраћују кочни пут.

Период обавезе: 1. новембар – 1. април
Минимална дубина шара: 4 мм
Казне: 10.000–20.000 динара

Огласна табла

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

Због асфалтирања Бањичка улица биће затворена за саобраћај у петак 26. јуна од 5 до 12 часова

Ana

Објављен распоред такмичења за 61. МОСИ у Бајиној Башти

Ana

Вучић сутра на отварању: Деоница Адрани–Прељина званично се пушта у саобраћај!

Ana

Ова саобраћајница биће потпуно затворена у недељу: Изводе се радови на путу Ариље – Прилике, возачи опрез

Ana

Ухапшен осумњичени за недозвољену трговину: Пронађено 2,5 тона меса без доказа о пореклу

Ana

Важан дан за српску војску: На Видовдан приказ нових и модернизованих средстава на аеродрому Батајница

Ana

Скупштина усвојила Закон о пресађивању органа: Ево како ће нова правила утицати на пацијенте

Ana

„Као што смо и обећали“ Мали: Настављамо са програмом подршке младима у куповини прве некретнине (фото)

Ana

Огласила се Амбасада Србије у Венецуели: Нема повређених српских држављана у земљотресима

Ana