Међународни караван бициклиста, учесника Чикер маратона, стиже у среду у Пријепоље, које ће и ове године бити једна од незаобилазних станица на рути од Краљева до Плужина у Црној Гори.
Више десетина бициклиста из различитих земаља проћи ће кроз град на Лиму, настављајући традицију дугу десет година, током којих је Пријепоље редовно домаћин ове рекреативно-туристичке манифестације. Свечани испраћај учесника биће организован у среду у 9 часова на платоу испред Дома културе.
Директор Туристичке организације Пријепоље Петар Васиљевић истиче да долазак учесника маратона има вишеструки значај за локалну заједницу.
„Имаћемо прилику и част да угостимо више десетина међународних учесника који промовишу бициклизам, здрав начин живота и активан боравак у природи. Њихов долазак представља и одличну прилику да Пријепоље представимо као атрактивну туристичку дестинацију, посебно за љубитеље активног одмора и природних лепота“, рекао је Васиљевић.
Чикер МТБ маратон од 2012. године организује Бициклистички клуб „Чикер“ из Краљева са циљем популаризације бициклизма, здравих животних навика и активног боравка у природи. Иако није такмичарског карактера, манифестација из године у годину окупља велики број заљубљеника у бициклизам који током вишедневне вожње упознају природне лепоте и туристичке дестинације Србије и Црне Горе.
Боравак учесника у Пријепољу још једном потврђује значај општине на мапи дестинација које привлаче љубитеље активног туризма и авантуристичких садржаја.
Извор: ПП Медиа

