Председница Скупштине Србије Ана Брнабић изрекла је данас меру удаљења са седнице посланицима Новог лица Србије Милошу Парандиловићу и Драгану Нинковићу у наредних 20 дана наводећи да су учинили најгрубљи прекршај Пословника са циљем да се наплате путни трошкови за Парандиловића иако није присуствовао седници.
Она је рекла да је несумњиво утврђено да посланик Парандиловић тог дана није био присутан у Дому Народне скупштине нити на седници те да чињеница да је његова идентификациона картица коришћена током седнице указује на грубо кршење Пословника.
Брнабић је на почетку седнице, пре него што су посланици почели да постављају питања, обавестила посланике, као и грађане о свим информацијама до којих је, како је рекла, служба Народне скупштине Републике Србије дошла у вези са налогом који им је дала у четвртак, 18. јуна, а односи се на захтев народног посланика Милоша Парандиловића за накнаду путних трошкова на седници 7. ванредног заседања Народне скупштине одржаној 17. јуна.
Каже да је 17. јуна 2026. године, у 17:29 сати у писарници Народне скупштине заведан захтев народног посланика Милоша Парандиловића за исплату накнаде путних трошкова за долазак и повратак сопственим возилом за тај дан.
Истакла је да је Парандиловић у захтеву навео да услед обавеза није стигао да се упише у евиденцију присутних народних посланика у централном холу Народне скупштине дана 17. јуна те моли да буде додат на списак присутних посланика ради исплате путних трошкова за наведени датум.
Како је додала, служба Народне скупштине је увидом у службену евиденцију о присутности народних посланика на седници Народне скупштине на дан 17. јуна, која се води у централном холу Дома Народне скупштине, утврдила да посланик Милош Парандиловић није потписан, односно евидентиран у наведеној службеној евиденцији.
Она је рекла да је увидом у електронски систем за гласање у великој сали за седнице Народне скупштине скупштинска служба утврдила да је у електронском систему идентификациона картица Парандиловића наведеног дана први пут евидентирана, односно да је убачена у посланичку јединицу број 230 коју користи народни посланик Парандиловић у 15.05 сати као да је из наведене посланичке јединице извађена у 15.06 сати.
Према њеним речима, на наведени дан картица више није убацивана у посланичке јединице у великој сали, што значи да је за цео дан 17. јуна идентификациона картица Парандиловића у посланичкој јединици била укупно 1 минут и 21 секунду.
Такође је рекла да је служба Народне скупштине извршила увид у снимке видео надзора и утврдила да Парандиловић није улазио нити излазио из парламента тог дана.
Према њеним речима, служба Народне скупштине је извршила увид у снимак видео надзора сигурносне камере која снима велику салу за седнице Народне скупштине и утврдила да је идентификациона картица народног посланика Парандиловића била у посланичкој јединици број 230 коју овај народни посланик користи, а да на снимку нема Парандиловића.
„На видео снимку може се видети да је на месту до његовог присутан народни посланик Драган Нинковић, за чију идентификациону картицу је утврђено да је у том периоду била убачена у посланичку јединицу број 229 коју наведени народни посланик користи“, рекла је Брнабић.
Казала је и да је Нинковић учинио сада драстичан прекршај закона и Пословника тиме што је са намером и предумишљајем искористио картицу другог народног посланика, а не своју како би му помогао у овом делу и наплати путних трошкова за дан који није провео на свом радном месту у Народној скупштини Републике Србије.

