ОГЛАСНА ТАБЛА
СРБИЈА ФОТО РАЗГЛЕДНИЦА

Лекар предлаже најбољу храну за снижавање шећера: Допашће се дијабетичарима

Људи широм света болују од дијабетеса, а дијета игра посебну улогу у управљању овом болешћу.

Докторка Меги Пауерс открила је коју храну би било добро изабрати да би шећер био под контролом. На првом месту је лиснато, зелено поврће, посебно спанаћ.

Такође, према речима др Пауерс, добро је јести купус, али и намирнице богате протеинима као што су јогурт, свежи сир, јаја, немасно месо и путер од кикирикија.
Пауерс напомиње да дијабетичари могу да конзумирају и воћну воду коју ће сами припремити. У обичну воду потребно је додати лимун или краставац и оставити да одстоји 24 сата пре конзумирања.

Подсетимо, већина симптома на почетку болести није видљива, а најчешћи су жеђ, сува уста, нагли губитак тежине, учестало мокрење, појачана глад, умор и исцрпљеност.

Б92

Komentari

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ

До 25. јуна пријаве за упис на Педагошки факултет у Ужицу: Места има за 200 студената

Ana

Усвојене све тачке дневног реда 18. седнице Скупштине града Ужица

Ana

Наслилничка вожња: Возио брзином 203 километара на час на делу мотопута са ограничењем од 100 км/х (видео)

Ana

Гром направио хаос у приградском насељу Обреж код Чачка: Прегорели кућни апарати и интернет рутери, јака олуја покидала древеће

Ana

Срећан крај: Пронађена Кристина из Аранђеловца која је нестала јуче ујутру

Ana

Министарство просвете покренуло нову платформу – све о школама на једном месту

Ana

Данас славимо важан празник: Према обичајима једну ствар никако не бисте смели да радите, а ово старо правило односи се на децу

Ana

Почиње борба за индекс: Од данас се полажу пријемни испити на универзитетима у Србији – Ово је све што морате да знате

Ana

Кристина (39) нестала испред Клиничког центра у Крагујевцу: Свака информација може бити од пресудног значаја

Ana